STILIUS IR MADA / Tendencijos
Avalynės tendencijos pavasariui/vasarai: ryškios spalvos ir netikėtos kombinacijos
Kamilė Zaleckaitė / 2018 March 27
Nuotraukoje: „Valentino“ 2018 m. pavasario/vasaros kolekcijos modelis

Dažnai šiltėjant orams ir artėjant pavasariui apima ypatingas noras išsitraukti ryškesnius drabužius ar apsiauti akį traukiančius batus, tačiau jei savo lentynose to nepavyksta atrasti, Mode 24/7 parengė 2018 pavasario – vasaros batų tendencijas, kuriose netrūksta spalvų, metalo elementų bei netikėtų sportinių batelių ir aukštakulnių variantų. Ir nors kiekviena moteris geriausiai žino, kas jai tinka ir kokie jos yra lūkesčiai perkant naują avalynę, visgi šių metų tendencijos leidžia išsirinkti tai, ką galima pritaikyti tiek prie kasdienės, tiek prie vakarui skirtos aprangos.  
 
Žemapadės basutės
Toms, kurioms stilius yra neatsiejamas nuo gyvenimo būdo, ne visada būna lengva suderinti grožį su patogumu, tačiau šį sezoną akcentuojamos žemapadės basutės parodo, jog net ir neavint aukštakulnių, galima sukurti stilingos miesto moters įvaizdį. Tokios basutės pasitarnaus tiek vasaros metu skubančioms miesto gatvėmis, tiek laiką leidžiant poilsio metu. 

Metalas
 
Jau rudens sezone sublizgėję metaliniai akcentai išlaiko savo pozicijas ir šiltajame sezone. Įvairių formų sąsagos, kniedės ar kiti elementai, sukuria drąsios ir pasitikinčios savimi moters įvaizdį. Ir nereikia apsirikti, jog tokia stiliaus detalė yra per daug vulgari ar netinkanti kiekvienai dienai – šis pasirinkimas užtikrins visos aprangos esminį akcentą.
 

Nuotraukoje (iš kairės): „Valentino“, „Chanel“ ir „Balmain“ 2018 m. pavasario/vasaros modeliai.
 
Plastikas
 
Drąsių dizainerių sprendimų ir eksperimentavimų vaisius – permatoma plastikinėmedžiaga. Jau 2017 metų pavasarį užkariavęs stiliaus ikonas šis batų elementais, niekur nesitraukia ir šiemet. Neišsigąskite, jog neturėsite kur pasipuošti tokiais batais: juos lengva derinti prie platesnių kelnių ar suknelių, o pasirinktos vienokios ar kitokios kojinaitės leis sukurti originalų ir kaskart kitokį įvaizdį.
 
Sportinių batelių ir aukštakulnių kombinacija
 
Tiems, kurie nebijo eksperimentuoti ir rinktis drąsų sprendimą – sportinių batelių ir aukštakulnių derinys. Įvairūs mados namai nevengia aukštakulnių derinti su sportinių batelių detalėmis, išlaikant aukštakulnių modelį, tačiau jį praturtinant esminiais sportbačių elementais. 
 
Puošnūs sportiniai bateliai
 
Jei renkatės patogumą, šį pavasarį jį galite lengvai derinti su puošniomis detalėmis, ir taip laisvalaikio avalynę paversti viso įvaizdžio pagrindiniu elementu. Pastelinių spalvų sportiniai bateliai papildyti įvairiomis sąsagomis ir karoliukais puikiai dera prie džinsų, laisvalaikio aprangos, o nebijančios žaisti su savo įvaizdžius, nusprendžia juos dėvėti ir prie suknelių. 
 
 

Nuotraukoje (iš kairės): „Comme des Garcons“, „Marc Jacobs“ ir „Vivienne Westwood“ 2018 m. pavasario/vasaros modeliai.
 
Blizgesys 
 
Papuošimai, spindinčios detalės ir spalvoti siuviniai vis labiau prigyja ir kasdienėje aprangoje. Jau praeitą pavasari moterys ėmė laisviau žiūrėti į blizgučius ir kai kuriems vaikystę primenančias detales, tačiau dabar, panašu, jog tai tampa ne tik drabužių ar rankinukų detalėmis, bet ir avalynės. Tokie batai vis labiau užkariauja įvairaus stiliaus parduotuves, tad be vargo  galima juos rasti savo pamėgtose parduotuvėse ir išsirinkti patraukliausią variantą. 
 
Įvairiaformiai kulnai
 
Mėgstančioms išskirtinumą ir stiliaus kūrimą per detales, šio pavasario topas – netikėtų formų ir medžiagų kulnai. Tai gali būtų permatomos spalvos plastikiniai, spalvingi ir stilizuoti, skirtingų formų ir medžiagų kombinuoti aukštakulniai. 
 
Ryškios spalvos
 
Pavasaris be ryškių spalvų – sunkiai įsivaizduojamas, todėl jau visai netrukus bus galima išvysti raudonos, mėlynos, žalios, geltonos, oranžinės spalvos batelių. Nereikėtų vengti eksperimentuoti su spalvomis, dėl jų sunkaus derinimo prie kasdienių rūbų: praeivių akys ir puikus stiliaus akcentas – garantuotas.
 

Nuotraukoje (iš kairės): „Fenty x Puma“, „Altuzarra“ ir „Oscar de la Renta“ 2018 m. pavasario/vasaros modeliai.
 
Kojinaitės
 
Tiems, kurie praeitą sezoną neišdrįso aukštakulnių ar atvirų basučių dėvėti su dailiomis kojinaitėmis, šis sezonas suteikia antrą progą. Niekur nuo podiumų nesitraukianti detalė ir šį pavasarį – vasarą bus itin madinga. Dizaineriai prie įvairių batelių renkasi tiek ryškių, tiek pastelinių spalvų kojinaites, paįvairindami jas plonu tinkleliu ar raukinukais. 
 
Oda
 
Odiniai elementai moterų spintose karaliauja jau ne pirmą sezoną, tačiau dizaineriai neatsisako šios medžiagos ir demonstruoja dar kitokias jos galimybes. Ažūriniai ilgaauliai, įvariaspalvės detalės, juodos odos pagyvinimas metalo elementais, įvairūs raštai gali tapti tiek kasdieninio įvaizdžio dalimi, tiek derinami prie vakarinio ar kokteilinio įvaizdžio. 
 
Aukštakulniai per pirštą
 
Toms, kurios pasiryžusios šį sezoną sužibėti ir atsinaujinti, o sportinių batelių ir aukštakulnių miksas jau nebestebina, dizaineriai pristato ilgaaulius aukštakulnius per pirštą. Nors tokia kombinacija galbūt priimtina ir ne kiekvienai, visgi galima drąsiai teigti, jog tokia įvaizdžio detalė  šį sezoną tikrai nesitrauks nuo parduotuvių lentynų, o ateityje galima tikėtis ir masinio susižavėjimo.  
 
Šio pavasario – vasaros tendencijos alsuoja ryškiomis spalvomis, įvairiomis detalėmis bei originaliais sprendimais, tad norinčioms išsiskirti ir praturtinti savo stilių, nereikėtų bijoti originalių ir drąsių kombinacijų renkantis batus šiltajam sezonui.