GROŽIS / Tendencijos
Vizažistės patarimai raudonų lūpų ir neutralaus veido makiažui
Kamilė Zaleckaitė / 2018 March 30
Nuotraukoje: Alina Vaitkevičiūtė.
Šiuo metu dažnai matomas raudonų lūpų ir neutralaus, skaistaus veido makiažas jau kurį laiką yra pamėgtas ne tik ant podiumo, bet ir tarp įvairaus amžiaus moterų. Tad jei nusprendėte pasidaryti šį elegantiškai minimalistinį makiažą, „all. in. a look“ vizažistė Alina Vaitkevičiūtė, dažnai ruošianti modelius įvairioms fotosesijoms, „MODE 24/7“ skaitytojams įvardijo pagrindinius aspektus, kaip pasiekti tobulą rezultatą ir patarė kokių klaidų derėtų vengti.
 
Kaip tinkamai paruošti veido odą prieš pradedant makiažą?
 
Gražus makiažas prasideda nuo tinkamai paruoštos veido odos. Ji turi būti gerai sudrėkinta, nes oda yra svariausia makiažo dalis. Prieš dažant lūpas, jeigu jos yra šiek tiek sausos ar pašerpetojusios, reikėtų nušveisti jas tam skirta priemone ar paprasčiausiai su cukraus ir medaus mišiniu. Po to – sudrėkinti lūpų balzamu. 
 
Koks turėtų būti makiažo priemonių eiliškumas? 
 
Pirmiausia reikėtų naudoti makiažo bazę, kurią pasirinkite pagal savo odos tipą. Tada – makiažo pagrindą, kurį reikia išsirinkti pagal savo odos spalvą. Jei oda sausa – geriau rinktis  drėkinantį makiažo pagrindą, o jei riebi, tuomet rinkitės tokį, kuris suteikia matinį efektą (taip ilgiau išlaikysite veidą be blizgesio). Odą padengus makiažo pagrindu, jei yra poreikis, galima maskavimo priemone padengti paakių zoną, spuogelius ar paraudimus. Atlikus maskavimą, galima sausa ar kremine kontūravimo priemone išryškinti veido bruožus. Skaistalai suteikia gaivos ir gyvybės jūsų veidui, tad jus naudokite ant iškiliausių skruostikaulių vietų. Veido blizgėjimo išvengsite, jei makiažą užfiksuosite sausa pudra, bent jau T zonoje. Siekiant visiškai matinio efekto – sausą pudrą galite naudoti ir ant viso veido. 
 
Ką patartumėte daryti, kad lūpų dažai išliktų kuo ilgiau? 
 
Sudrėkintas ir nušveistas lūpas prieš dažymą reikia nusausinti. Kartais jas patepu makiažo pagrindu, o sausa pudra, kurią naudoju aplink lūpas, siekiu sumažinti riebumą aplink šią zoną. Sekantis žingsnis – paryškiname pieštuku lūpų formą. Siekiant, jog lūpdažis laikytųsi dar ilgiau, galima visas lūpas padažyti pieštuku ir tik po to tepti atitinkančios spalvos lūpų dažais. Ilgiausiai išlieka matiniai lūpų dažai. Svarbu atrasti tokią formulę, kuri jums tinka, per daug nesausindama lūpų ir gerai išliekanti. Yra daug lūpų dažų gamintojų, kurių kainos nėra aukštos, o kartais jie būna pranašesni ir už prabangius prekių ženklus, tad gamintojas nėra svariausias dalykas renkantis lūpdažį.
 
Kaip paryškinti akis, siekiant sukurti estetišką įvaizdį?
 
Kuriant tokį makiažą, kai lūpos yra ryškinamos raudona spalva, akys turėtų būti minimaliai padažytos: tam užtenka blakstienų tušo ar paprasčiausiai akių odos spalvos sulyginimo su makiažo pagrindo priemone. Juk lūpdažis yra šio įvaizdžio žvaigždė. 

 
Kokių patarimų turite antakių formavimui ir spalvai?
 
Dabar yra labai madingi kiek pasišiaušę, tvarkingai netvarkingi antakiai. Juos galima šiek tiek paryškinti ir užpildyti tas vietas, kur trūksta plaukelių.
 
Kokias pagrindines klaidas daro moterys?
 
Dažnai moterys naudoja per daug produkto – per daug kontūravimo priemonės, bronzanto. Kartais pasirenkami netinkamų atspalvių produktai. Geriau naudoti mažiau kontūravimo priemonės, bet į pagalbą pasitelkti skaistalus, kurie padės išryškinti skruostikaulius ir veidas atrodys natūraliau. 
 
Ar toks makiažas tinkamas eiti darbą, ar tai išskirtinai vakarinis įvaizdis?
 
Mano nuomone, su tokiu makiažu galima būti 24 val. per parą, tik svarbu, kad tai tiktų prie moters stiliaus ir gyvenimo būdo. Aš taip dažausi 90% tų dienų, kai naudoju makiažą. Ir man nesvarbu, ar tai rytas, ar vakaras. Svarbu pačiai gerai jaustis su šiuo makiažu – juk tam jis ir skirtas.