MADA / Stiliaus menas
„MODE“ vintažinių rankinių gidas
Kamilė Zaleckaitė / 2018 June 11
Žvalgantis po pavasario-vasaros rankinių kolekcijas ir jų tendencijas, „MODE“ nusprendė prisiminti ikoniškiausius visų laikų rankinių modelius, iki šių dienų išlaikiusius savo populiarumą.  
 
„Chanel“ „2.55 “

Nuotraukoje: „Chanel“ „2.55“ rankinės modelis. Kaina: 4130 €, farfetch.com. 
 
1955 m. Coco Chanel pristatyta išskirtinio dizaino rankinė: raudona oda ir auksinio metalo grandinė, dygsniuotos siūlės ir ikoniška „CC“ sagtis – iki šių dienų išlaikė savo autentiškumą. Chanel turėjo išskirtinį požiūrį į madą ir jautė didelę aistrą žirgams, todėl įkvėpimo sėmėsi iš žokėjų striukių, kurių dygsniuotų kvadratų elementai ir nugulė ant garsiosios „2.55 “ rankinės. 1983 metais, Karl Lagerfeld tapus „Chanel“ mados namų kūrybos direktoriumi, ikoniškoji rankinė buvo papildyta besisukančia „CC“ sagtimi ir vėl pasiekė parduotuvių lentynas.
 
„Chanel“ „2.55 “ vintažinės rankinės kainos svyruoja nuo 4000 eurų, iki 10 000 eurų.
 
„Christian Dior“ „Lady Dior“
 
Nuotraukoje: „Christian Dior“ „Lady Dior“ rankinės modelis. Kaina: 2572 €, farfetch.com

Šios rankinės istorija siejama su 1995 metais, kai Prancūzijos Pirmoji ponia Bernadette Chirac padovanojo princesei Dianai dygsniuotą rankinę. Priešingai nei „Chanel“, dygsniuotų kvadratų elementų įkvėpimo buvo semtasi iš Napaleono III kėdžių apsiuvų, kurios buvo naudojamos per pirmąją „Christian Dior“ drabužių kolekciją. Mados namai šią rankinę ir pavadino „Lady Dior“, nes princesė Diana ją nešdavosi į susitikimus ir renginius. „Lady Dior“ netrukus tapo išskirtiniu jos stiliaus akcentu ir išpopuliarėjo visame pasaulyje.
 
Vintažinės „Lady Dior“ rankinės kainos svyruoja nuo 1000 eurų iki beveik 6000 eurų,  priklausomai nuo dydžio ir modelio.
 
„Hermes“ „Kelly“
 
Nuotraukoje: „Hermes“ „Kelly“ rankinės modelis. Kaina: 6745 €, farfetch.com

Šis rankinės modelis buvo sukurtas trečiame dešimtmetyje, tačiau išpopuliarėjo tik 1956 metais, kai besilaukianti princesė Grace Kelly nešiojo šią rankinę, siekdama pridengti savo besikeičiančias formas ir didėjantį pilvuką nuo spaudos ir fotoaparatų blyksčių. Tiek dabar, tiek anksčiau šis rankinės modelis yra geidžiamas ir tarp ryškiausių stiliaus ikonų, kurios turi sukaupusios nemažas šio modelio rankinių kolekcijas. 

Vintažinės „Hermes“ „Kelly“ rankinės kainos svyruoja nuo 6000 eurų iki beveik 100 000 eurų, priklausomai nuo dydžio ir modelio.
 
„Gucci“ „Bamboo“
 
Nuotraukoje: „Gucci“ „Bamboo“ rankinės modelis. Kaina: 2572 €, farfetch.com
 
1947 m. Florencijoje sukurta „Gucci“ rankinė, kurios bambuko rankena buvo tarsi sunkumų  užsimiršimo simbolis karo laikotarpiu. O praėjus keliems dešimtmečiams, bambukas tapo „Gucci“ mados namų skiriamuoju ženklu. 5-6 dešimtmetyje šios rankinės buvo plačiai pamėgtos amerikiečių aktorės Elizabeth Taylor, o šiuo metu dažnai pastebimos nešiojamos dainininkės Florence Welch ir Karla Bruni-Sarkozy.
 
Vntažinę „Gucci“ „Bamboo“ rankinę galima įsigyti už daugiau nei 2500 eurų.
 
„Louis Vuiton“ „Speedy“
 
Nuotraukoje: „Louis Vuiton“ „Speedy 30“ rankinės modelis. Kaina: 5636 €, farfetch.com
 
„Louis Vuiton“ gamino prabangius lagaminus ir kelioninius krepšius. Tačiau sulaukus populiarumo ir gavus prašymą pagaminti tokio pat dizaino, bet mažesnes rankines, skirtas trumpoms kelionėms, 1932 m. „Louis Vuiton“ išleido „Speedy“ rankinės modelį. Visgi ikonišku jis tapo tik 6 dešimtmetyje, kai to meto garsi aktorė Audrey Hepburn tapo šio modelio gerbėja. 1997 metais, Marc Jacobs tapus mados namų kūrybos direktoriumi, jis atgaivino klasikinę „Speedy“ rankinę, suteikdamas jai daugiau spalvų ir variuodamas su „VS“ ženklo monograma. 
 
Vintažinės „Speedy“ rankinės kaina svyruoja nuo 1000 eurų iki daugiau nei 10 000 eurų priklausomai nuo dydžio ir modelio.