MODERNI KULTŪRA / Moderni kultūra
„MODE“ rekomenduoja: trys privalomos pamatyti kino juostos
MODE 24/7 / 2018 April 21
Kino juostos „Pulp fiction“ (liet. „Bulvarinis skaitalas“) inspiruota iliustracija.
Į privalomų pamatyti filmų sąrašą patenka ne tik biografinės ar dokumentinės kino juostos, pasakojančios apie legendinių mados kūrėjų gyvenimus. Tačiau ir ne mažiau intriguojantys veiksmo, dramos ar komedijos žanro filmai, jau tapę kino klasika. Šį kartą „MODE“ rekomenduoja pamatyti tris kriminalines kino juostas, pelniusias pripažinimą ir esančias puikiu įkvėpimo šaltiniu, stebint praėjusių dešimtmečių mados tendencijas.
 
„Pulp fiction“ (liet. „Bulvarinis skaitalas“)

Nuotraukoje: kadras iš filmo „Pulp fiction“ (liet. „Bulvarinis skaitalas“).
 
Išleidimo metai: 1994 m.
Režisierius: Quentin Tarantino
Aktoriai: Bruce Willis, Uma Thurman, John Travolta, Samuel L. Jackson, Rosanna Arquette ir kiti.
 
Kodėl verta žiūrėti?: Kino juosta, laimėjusi auksinę palmės šakelę Kanų festivalyje ir „Oskarą“ už originaliausią scenarijų, yra skirta išskirtinio skonio žiūrovui, kuriam svarbi kiekviena filmo detalė. Siužetas šiame filme padalintas į 3 dalis, tarpusavyje mažai susijusias, tačiau visose vaizduojamas kriminalinis gyvenimas Los Andžele. Todėl tikri šio filmo gerbėjai pripažįsta, jog jog jį peržiūrėjo ne vieną kartą tam, jog suprastų kiekvieną režisieriaus siužeto, dialogo ar veiksmo detalę. Šią kino juostą tiktų priskirti prie postmodernistinio kino, kur žiūrovui paliekama erdvė asmeninėms interpretacijoms. „Pulp fiction“, patiks ne tik kriminalinių filmų, bet ir komedijų gerbėjams, dėl jį praturtinančio gero humoro scenų.  
 
Stiliaus akcentai: Uma Thurman herojės įvaizdis šokių aikštelėje – juodos spalvos kapri kelnių ir baltos spalvos marškinių derinys ir, žinoma, griežta tamsių plaukų šukuosena.
 
„Scarface“ (liet. „Žmogus su randu “)
 
Nuotraukoje: kadras iš filmo „Scarface“ (liet. „Žmogus su randu “).

Išleidimo metai: 1983 m.
Režisierius: Brian De Palma
Aktoriai: Al Pacino, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer, Mary Elizabeth
 
Kodėl verta žiūrėti?: Filmas pasakoja apie pabėgėlį iš Kubos Tonį Montaną, kuris į Majamį atvyksta nieko neturėdamas ir greitai tampa galingu narkobaronu. Tad viso filmo metu netrūksta veiksmo, įtampos ir dramos. Reikia sutikti, jog filmui žavesio ir intrigos suteikia ir profesionali Al Pacino vaidyba bei puikiai įkūnytas vaidmuo. Galbūt tai yra viena iš priežasčių, kodėl „Scarface“ yra minimas įvairiuose dainų tekstuose, o garsiąją frazę „The eyes, chico, they never lie“ žino bene kiekvienas. 
 
Stiliaus akcentai: Elvira Hancock (Michelle Pfeiffer) stilius: prie kūno glundančios, giliomis iškirptėmis maksi suknelės,  masyvūs akiniai nuo saulės, šviesūs plaukai. M. Pfeiffer herojės stilius tapo atspirties tašku, kuriant 2006 m. „GUCCI“ pavasario/vasaros reklaminę kampaniją.
 
„The Legend“ (liet. „Legenda“)

Nuotraukoje: kadras iš filmo „The Legend“ (liet. „Legenda“).

Režisierius: Brian Helgeland
Išleidimo metai: 2015 m.
Vaidina: Tom Hardy, Emily Browning, David Thewlis, Duffy, Christopher Eccleston, Chazz Palminteri
 
Kodėl verta žiūrėti šį filmą?: Įprasta girdėti, jog geri filmai yra seni, tačiau ši kino juosta, paremta John Pearson knyga „The Profession of Violence: The Rise and Fall of the Kray Twins“ paneigia visus išankstinius nusistatymus. Aktorius Tom Hardy filme įkūnijo du asmenis:  Reggie Kray  ir savo brolį dvynį Ron, kurių personažai ir charakterio savybės yra visiškai priešingos, tačiau užsimezgusi bendra veikla pogrindinėje mafijoje atskleidžia ir tai, kiek daug panašumų gali turėti iš pažiūros visiškai skirtingos asmenybės. Kino juostoje vaizduojama dviejų brolių įtaka Londono kriminaliniame pasaulyje, tragiška meilė, neapykanta ir tarpusavio santykiai leidžia pajusti tikrą, tačiau dažnai nematomą nusikaltimų pasaulį.  
 
Stiliaus akcentai: Konservatyvūs dvynių Reggie ir Ron Kray klasikinio kirpimo kostiumai, sukurti kostiumų dailininkės Caroline Harris. Išskirtinio dėmesio verta ir Emily Browning herojės Frances Shea vestuvinė suknelė, inspiruota originalaus F. Shea vestuvinio drabužio.