MADA / Mados atmintinė
Pavasario/vasaros rankinių tendencijos: pamirškite visus stereotipus!
Kamilė Zaleckaitė / 2018 April 25
Nuotrauka: „erikahoc“.
Jei šį pavasari planuojate įsigyti naują rankinę, neskubėkite žvalgytis į įprastus modelius, pamėgtas spalvas ir medžiagas. Leiskite sau atsikvėpti nuo vyraujančių standartų ir pasižvalgykite į naujausias pavasario tendencijas, tarp kurių akivaizdžiai lyderių pozicijas užima originalumas ir praktiškumas.  Šiuo metu mados pasaulį užvaldęs plastikas, blizgesys bei skirtingų medžiagų kombinavimas atsispindi ir garsiausių mados namų naujausiose kolekcijose.
 
Kutai
 
Šį sezoną ypač populiarūs dirželiai – įgauna vis kitokią formą: siauri ar platūs, ilgi ar trumpi, odiniai ar lengvo pluošto. Pasaulyje gerai žinomų prekės ženklų demonstruojami deriniai parodo, kaip skirtingos kutų formos ir panaudojimo būdai gali sukurti pačius įvairiausius įvaizdžius, todėl tokias rankines galima rinktis ne tik paplūdimio vakarėliui, bet ir kasdieniniam įvaizdžiui suteikti daugiau žaismingumo.

Nuotraukoje (iš kairės): „Coach“, „Gucci“ ir „Calvin Klein“ 2018 m. pavasario/vasaros modeliai.
 
Juosmens rankinė-piniginė
 
Šis sezonas ypatingas tuo, jog jame nėra jokių taisyklių ar nusistovėjusių standartų, o anksčiau nestilingais laikyti aksesuarai, virsta pačiais patraukliausiais pavasario akcentais. Ir jei prieš kelis dešimtmečius šios mažosios rankinės atrodydavo tik praktiškų turistų atributas, šiuo metu jas pristato įvairūs mados namai, o parduotuvėse jas galite pamatyti pačių įvairiausių formų, spalvų ir modelių.
 
Blizgesys
 
Mados mylėtojų širdis užvaldžiusios įvairios spalvingos aplikacijos bei kristalų dekoracijos, ir toliau skinasi kelią į geidžiamiausių prekių sąrašą. Vieniems rankinių modeliams blizgūs ar matiniai akmenukai suteikia prabangos ir elegancijos, kitiems – žaismingumo bei jaunatviškumo, tad nebijokite jų derinti ne tik prie puošnių suknelių ar aukšakulnių, bet ir sportinių batelių. 
 
 
Nuotraukoje (iš kairės): „Celine“, „Marni“ ir „MSGM“ 2018 m. pavasario/vasaros modeliai.
 
Griežtos formos

Spalvingos, mažos rankinės šį sezoną yra tikra atgaiva kiekvienai, mėgstančiai išskirtinį stilių ir aksesuarus. Su tokia rankine galima drąsiai žingsniuoti ne tik į vakarėlį ar svarbią šventę – pasitikėjimą savimi demonstruojančios moterys subtiliai jas derina net ir prie džinsų bei laisvalaikio batelių.
 
Plačios beformės
 
Nors šį sezoną itin madingos didelės rankinės vargiai padės išspręsti moterų problemą dėl sunkiai randamų daiktų, tačiau ypatingai stilingu klasišku aprangos aksesuaru – tikrai taps. Beformės rankinės, puikiai derančios ne tik prie laisvo silueto suknelių, bet ir ofisinio stiliaus, sukurs itin elegantiškos moters įvaizdį.
 
Vienos rankinės – per mažai
 
Šio sezono bene vienas svarbiausių atradimų – dvigubos rankinės. Galbūt vieniems tai sukels šypseną, tačiau ieškantiems naujų idėjų, kaip praturtinti savo įvaizdį – tai yra puikus pasirinkimas. Viena vertus, toks rankinės modelis yra kiek didesnis už įprastą, tačiau apie netelpančius daiktus ar netvarką – galėsite pamiršti.
 
Nuotraukoje (iš kairės): „Helmut Lang“, „Maison Margiela“ ir „Fausto Puglisi“ 2018 m. pavasario/vasaros modeliai.
 
Delninės
 
Šio tipo rankinės jau ilgus metus karaliauja ne tik ant podiumo, bet ir gatvės madose. Moterys jas renkasi  tiek šventiniams vakarams, tiek pasivaikščiojimams mieste, tačiau šiemet dizaineriai siūlo išbandyti ryškesnes spalvas, griežtesnes formas ir nebijoti išskirtinų detalių.
 
Nebijančioms eksperimentuoti 
 
Toms, kurioms juoda spalva kelia nuobodulį, o įprasta rankinės forma nė kiek nejaudina, dizaineriai siūlo pačius netikėčiausius ir visas taisykles griaunančius rankinių modelius. Stačiakampis, permatomo plastiko rankinukas, susukto laikraščio imitacijos delninė ar pagalvės formą primenanti rankinė nuo šiol egzistuoja ir mados pasaulyje, o greitu metu galima tikėtis tokių drąsių pasirinkimų išvysti ir miesto gatvėse.
 
 
Šį sezoną galima apibūdinti kaip labai kontraversišką, originalų ir drąsų. Pamirškite nuobodžių formų rankines, o klasikinę juodą – keiskite į spalvingą ar raštuotą. 2018 m. pavasaris suteikia galimybę moterims atskleisti savo kūrybinį pradą, todėl pasinaudokite galimybe ir įkvėpkite save permainoms.