MADA / Mados atmintinė
Laikui nepavaldus džinso kultas: 2018 metų tendencijos
Kamilė Zaleckaitė / 2018 April 19
„Miu Miu“ ruduo/žiema 2018 m.
1873 metais, kai Jacob Davis ir Levi Strauss į prekybą paleido dar niekur nematytus džinsus, jų pirmasis užsakymas buvo skirtas darbininkams, dėl tvirtos denimo medžiagos, funkcionalumo ir patogumo. Tačiau laikui bėgant, džinsai pateko į mados industriją, ir nors jų stilizacija ir tendencijos nuolat kinta, esminis funkcionalumas ir patrauklumas išlieka. 
 
Per ilgą ir spalvingą džinsų istoriją, žmonės prisimena ir itin siaurus, ir labai plačius, skirtingo storio ir sudėties, įvairių atspalvių ir kombinacijų modelius. Tad „MODE“ pateikia šio ir ateinačio sezonų džinsų tendencijas, kurios atsiskleidžia per skirtingas formas, spalvas ir audinius.  

 
Džinsų modeliai
 
Kurį laiką drabužių parduotuvių vitrinose, mados kolekcijose bei gatvės madoje karaliavo siauri (skinny) tipo džinsai, tačiau juos keičia platesnių, aukšto liemens ir tiesaus kirpimo džinsinės kelnės. 9-o dešimtmečio įkvėptus džinsus jau kurį laiką yra pamėgę ir garsūs pasaulio modeliai, kurie nesibaimina juos dėvėti prie aukštakulnių, „crop“ tipo megztukų ar siaurų glaustinukių. Tačiau jei mėgstate kiek žaismingesnį, gatvės mada alsuojantį įvaizdį, drąsiai galima rinktis ir toliau tendencijas išlaikančius plėšytus, įvairiomis aplikacijomis dekoruotus, įvairaus ilgio, užlenktus ar prakirptus džinsus. Toks pasirinkimas derės ir prie kasdieninio, sportinio įvaizdžio ir prie vakarinio ar net darbinio, subtiliai pasirenkant aksesuarus ir avalynę.
 
Džinsų spalva
 
Nors ir toliau vyraus šviesūs džinsai, tačiau ateinančio šaltojo sezono topu taps klasikinės, tamsiai mėlynos spalvos džinsai. Visgi vyraujanti taisyklė, jog taisyklių nėra, neaplenkė ir denimo medžiagos drabužių: dizaineriai demonstruoja pačias įvairiausias džinsų spalvas ir jų kombinacijas, todėl tiek išblukusios ar šviesios, tiek tamsios ar klasikinės spalvos džinsai bus ant bangos, todėl pasirinkimas, kuriuos dėvėti, yra itin platus. O šį pavasarį ypatingas dėmesys skiriamas kombinuotiems džinsams, kurie yra siuvami iš skirtingo storio ir spalvos denimo. Galbūt toks pasirinkimas ir ne kiekvienam, tačiau išskirtinumas ir originalumas juos mūvint – garantuotas.
 
Tai ne tik kelnės
 
Sijonai, marškiniai ar kombinezonai – šį pavasarį populiarūs visi denimo medžiagos drabužiai.  Ankstesnįjį sezoną vyravo tendencija vilkėti džinsines kelnes su tokios pat medžiagos marškiniais. Tuo tarpu dabar siūloma tamsiai mėlynus džinsus derinti su tokios pačios spalvos prailgintu švarku. Kalbant apie džinsinius švarkus, jie jau kurį laiką vyrauja naujausiose tendencijose, o šiuo metu juos siūloma vilkėti kartu su prailginto kaklo megztiniais ar sportiniais džemperiais. Išlieka madingos ir įvairios aplikacijos, užrašai, sagtys bei kiti dekoravimo elementai, suteikiantys klasikiniams variantams žavesio ir išskirtinumo. 

 

Nuotraukoje: „SAINT LAURENT“ švarkas su aplikacija, 1,390 €. 
 
Įprasta, jog dauguma žmonių turi laiko patikrintus ir pamėgtus ne tik džinsų modelius, bet ir prekės ženklus. Tačiau nors klasikiniai džinsų gamintojai „Levi‘s“ ir „Lee“ išlaiko savo aukštas pozicijas, visgi permainingame ir vis labiau modernėjančiame mados pasaulyje pasirodantys nauji mados ženklai stengiasi nenusileisti ilgamečiams vardams ir įsitvirtinti tarp žinomų prekinių ženklų. „E.L.V.“, „Goldsign“, „Grlfrnd“, „Arket“ ir kiti – tai nauju požiūriu į madą ir originalumu alsuojantys prekiniai ženklai, kurių kuriami džinsai atspindi skirtingus dešimtmečius, nepaklūsta jokioms taisyklėms ir jau yra pamėgti žinomų mados mylėtojų. Todėl panašu, jog šiame pavasario sezone išlieka tendencija, jog laimi tas, kuris nevengia drąsių sprendimų, originalių detalių ir geba gatvės madą subtiliai derinti su klasika.