MADA / Mados atmintinė
Podiumas pataikauja gatvės madai
Vilija Mačiulskytė / 2018 February 02
Nuotraukoje: Irina Cybina
Podiumas – pagrindinis idėjų šaltinis, kiekvieną sezoną pateikiantis šimtus naujų drabužių derinių. Tad kaip nesuklysti ir pasirinkti teisingai ne tik madingiausias sezono naujienas, bet ir drabužius, kurie bus madingi ir stilingi daugiau nei vieną sezoną pataria stilistė Irina Cybina.
 


Podiumas ir gatvės mada
 


Dažnai podiumo drabužiai išsiskiria ryškiu ir ekstravagantišku stiliumi, tad: - Ar mergina nulipusi nuo podiumo gali iš karto bėgti į gatvę savais reikalais?

Stilistė neabejoja: – „Drasiai! Podiumas tarsi pataikauja vartotojams ir vis daugiau drabužių mes galima naudoti kasdienai! Dizaineriai įkvėpimo semiasi iš „gatvės mados“. O  parduotuvės greitai kopijuoja podiumo naujoves ir jau po kelių savaičių siūlo jas vartotojams“.

Tikriausiai gatvėje pastebite merginas šiltuoju metų sezonu avinčias sportbačiais ar „kedais“, o žiemą – grubiais ir patogiais aulinukais. Panaši tendencija pastebima ir ant podiumo. Manekenės vis dažniau spraudžiasi ne į aukštakulnius, bet aunasi patogius batus. Pasak I.Cybinos, įtaką tam daro greitas gyvenimo tempas. Dizaineriai propaguoja funkcionalumą ir patogumą, o sportinis stilius ar jo detalės karaliauja mados topų viršūnėse jau ne pirmą sezoną. „Šiandien norime visur suspėti, tačiau, kur beskubėtume taip pat svarbu atrodyti nepriekaištingai“, - sako Irina.

„Balenciaga“ ruduo/žiema 2017 m.
 
Svarbiausia saikas


 
Visgi stilistė pataria žinoti, kokią žinutę norime skirti aplinkiniams savo sukurtu įvaizdžiu. Drabužiai gali atskleisti žmogaus charakterį  arba priešingai – jį paslėpti. Todėl svarbiausia jaustis patogiai. Atrasti derinius, kurie patinka. Taip pat labai svarbu laikas ir vieta. Vieni deriniai puikiai tinka oficialioje darbo aplinkoje, o kiti aktyviai leidžiant laisvalaikį.

O svarbiausia anot pašnekovės – saikas. Tai tikriausiai pagrindinė taisyklė, kurią reikėtų prisiminti kiekvieną kartą atsidarant spintą. Kad ir kokį gražų derinį matote ant podiumo tikrai nebūtina kopijuoti jo nuo galvos iki kojų. Kartais užtenka tik drabužių, o aksesuarus galima rinktis savus. Arba pastaruosius kopijuoti, o drabužių ieškoti savo spintoje. Stilistė pažymi, jog saikas reikalingas kalbant ne tik apie drabužių spintą: - „Jis yra svarbiausias kalbant apie madą, kosmetiką ir maistą“. Kraštutinumai gyvenime, bet kurioje gyvenimo srityje prie gero nepriveda. Todėl saiko taisyklę verta prisiminti kiekvienu gyvenimo atveju.

Tačiau jeigu vis tik derinys atrodo toks puikus, jog norisi jo viso? Nėra taisyklių neturinčių išimčių. Niekas nedraudžia visko kopijuoti. Galbūt podiumo derinys puikiai tinka  lėkti į gatvę, o priderinus tinkamus aksesuarus tampa puikiu pasirinkimu vakarėliui?

 


„Stella McCartney“ ruduo/žiema 2017 m.
 

Kaip derinti? 
 


Tačiau ką daryti, jeigu viskas atrodo priešingai – nedrąsu kopijuoti podiumo derinius, nes jie atrodo ekstravagantiški, neįprasti, galbūt netgi nepatogūs? Šiuo atveju Irina siūlo pradžioje išsirinkti derinio pagrindą, pavyzdžiui paltą ar striukę, o visus kitus drabužius imti iš savo spintos arba rinktis „basic“ derinius. Pastarųjų visai nereikia bijoti, jie neatrodys tokie nuobodūs, jeigu nebijosime žaisti detalėmis – aksesuarais, batais ar rankinėmis. Tai paprasčiausias ir tikriausiai lengviausias būdas „prisijaukinti“ podiumo drabužius. 

O klasikiniai drabužiai gali tarnauti keletą ar net keliasdešimt metų. „Nerekomenduoju pirkti visada tik ypač madingų drabužių, užtenka sekti naujienas ir žinoti tendencijas“, - pataria drabužių stilistė.

Suspėti su mada galbūt ir įmanoma, tačiau kiekvieną sezoną atsiranda vis kiti ypač madingi drabužiai ar aksesurai. Tad drabužių spinta tokiu atveju tik pilnės, o drabužiai tarpusavyje vargu ar bus suderinami, tad spintos pagrindą verta sudaryti iš „basic“ tipo drabužių juos pagyvinant sezono naujienomis. Taip  sutaupysime ne tik pinigų, bet ir vietos spintoje.
Tačiau taip pat stebint kolekcijų pristatymus galima kopijuoti ne konkrečius drabužius ar detales, bet formas ar ilgius, kuriant savo stilių. Būdų kurti madingą stilių yra daugybė, tereikia pasirinkti sau priimtiniausią.
 
Podiumas – įkvėpimo šaltinis 
 


O koks santykis su podiumu stilistės Irinos? „Podiumo tendencijas seku ir žinau, tačiau fanatiškai jomis nesivadovauju. Šiemet teko dalyvauti Milano mados savaitėje. Tad kitų metų mados tendencijos jau mano galvoje“. Anot pašnekovės, dizainerių kolekcijos nėra skirtos išsirinkti konkretų drabužį.  Podiumas gali būti puikus įkvėpmo šaltinis ar rėmai, kad nenukryptume nuo pagrindinių tendencijų, o visa kita jau improvizacija: - „Detales galima kurti netgi pačiai, taip tikrai būsi originali ir pastebėta“.

Kad nenukryptume nuo mados orientyro kartais  pakanka žinoti tik spalvą. „Kiekvienais metais yra skelbiama madingiausia sezono spalva, tad ji gali būti pagrindas kuriant savitą, savo stilių“, – sako stilistė.