PODIUMAS / Kolekcijos
„MODE“ top 10: geriausios 2018 m. aukštosios mados pavasario/vasaros kolekcijos
Milda Lukocevičė / 2018 February 19
„Schiaparelli“ P/V 2018 m. aukštosios mados modelis.
Paryžiaus aukštosios mados savaitė pasižymėjo itin išraiškingomis kolekcijomis, perteikusiomis „Couture“ dvasią ir meistriškumą: nuo „Christian Dior“ siurrealizmo, dvilypės John Galliano idėjos „Maison Margiela“ mados namams, iki „Zuhair Murad“ kolekcijos, inspiruotos Amerikos čiabuvių kultūrinio paveldo.

„MODE“ top 10: 

10. „Schiaparelli“ 
 
Dizaineris: Bertrand Guyon.
 
 
„Schiaparelli“ kūrybos direktorius Bertrand Guyon, įkvėptas mados namų įkūrėjos Elsa Schiaparelli 1938 metų kolekcijos, sukūrė modernią pastariosios interpretaciją.
Palaidinės, dekoruotos plunksnomis, puošnūs safari stiliaus švarkeliai perjuosti diržais ir įstabios suknelės, perteikia modernią, Guyon įsivaizduojamos kelionės į Afrikos džiungles, viziją.
 
9. „Giorgio Armani Prive“ 
 
Dizaineris: Giorgio Armani.
 
 
Kaip teigiama pranešime spaudai, Giorgio Armani sukurti šią aukštosios mados kolekciją įkvėpė „dangus ir visi jo niuansai“. Prigesintos raudona, mėlyna ir pilka spalvos, tarsi akvarele išlieti audiniai ir blizgios tekstūros, išpildė dizainerio viziją ir priminė neryškų, vaizdingą dangų.
 
8. „Giambattista Valli“ 
 
Dizaineris: Giambattista Valli.
 
 
Jau ne pirmą sezoną Giambattista Valli aukštosios mados kolekcijai įkvėpimo ieškojo tarp gėlių žiedų. Šį kartą dizainerį kurti įkvėpė vijoklininės britiško sodo gėlės. Augaliniai motyvai, pastelinės spalvos, lengvai krintantys ir perregimi audiniai vyrauja visoje kolekcijoje, išryskindami švelnų moteriškumą. 
 
7. „Zuhair Murad“ 
 
Dizaineris: Zuhair Murad.
 
 
Zuhair Murad spaudai prisipažino, jog pasirinkti Amerikos indėnų kultūros tematiką, kuriant aukštosios mados kolekciją, buvo gana rizikingas  sprendimas. Tačiau taip jis siekė save išbandyti. Kolekcijoje vyraujanti simbolika ir geometrinės formos perteikia Amerikos čiabuvių genčių: „Sioux“, „Navajos“ ir „Iroquois“, kultūrinį paveldą, o raudonos, aukso, baltos ir juodos spalvų paletė įprasmina dizainerio sumanymą.
 
6. „Alexandre Vauthier“ 
 
Dizaineris: Alexandre Vauthier.
 
 
Inspiruotas „New Wave“  (liet. Naujosios bangos) ir „New Romantic“ (liet. Naujojo romatiškumo) laikotarpių mados, Alexandre Vauthier sukūrė aukštosios mados kolekciją, atspindėjusią dizainerio maniją aštuntajam dešimtmečiui. Londono naktinio klubo tematika dekoruotu podiumu žengė modeliai, vilkėję A. Vauthier vizitine kortele tapusius drabužius: švarkus išraiškingais pečiais, seksualias drapiruotas sukneles ir kelnes aukštu liemeniu. 
 
Būtent šia kolekcija, Vauthier atidavė duoklę ir dviems mados grandams  Yves Saint Laurent ir Emanuel Ungaro, padariusiems didelę įtaką šio laikotarpio madai.
 
5. „Iris Van Herpen“ 

Dizainerė: Iris Van Herpen.
 
 
„Ludi Nature“ taip savo aukštosios mados kolekciją pavadino Iris Van Herpen. Pirmasis žodis „Ludi“ (lotynų kalboje reiškiantis – žaisti), antrasis „Nature“ (liet. gamta), atspindi tikrąjį dizainerės įkvėpimą. O naudodama 3D spaudinimo technologijas, lazeriu išpjaustytus ir perregimus audinius, dizainerė stengėsi išryškinti gamtos didybę ir sudėtingumą. 

Išsamiau.


4. „Chanel“ 
 
Dizaineris: Karl Lagerfeld.
 
 
Kviestiniai svečiai, susirinkę stebėti „Chanel“ aukštosios mados kolekcijos pristatymo, atsidūrė prancūžiškame sode, vienam vakarui įrengtame „Grand Palais“ rūmuose. Rožių aromatas, pastelinės spalvos ir supanti žaluma, tapo puikiu fonu itin moteriškai ir romantiškai kolekcijai. Pastarąją, kaip spaudai teigė pats Karl Lagerfeld, kūrė spontaniškai be išankstinio planavimo. 
 
3. „Maison Margiela“ 
 
Dizaineris: John Galliano.
 
 
John Galliano kurdamas „Maison Margiela Artisanal“ aukštosios mados kolekciją, neliko abejingas socialinių tinklų fenomenui ir susirinkusių svečių įpročiui pristatymą stebėti per mobilaus telefono kamerą. Įgyvendindamas savo viziją, J Galliano pristatė dekonstruotų siluetų, sodrių spalvų ir inovatyvių sprendimų kupiną kolekciją. 
 
2. „Valentino“ 
 
Dizaineris: Pierpaolo Piccioli. 
 
 
Apibūdindamas naujausią aukštosios mados kolekciją „Valentino“ mados namams, Pierpaolo Piccioli teigė: „Ši ateitis kyla iš savo praeities. Ištakų, aukštosios mados esmės, ceremonijų, ritualų ir pačio proceso“.  Ne mažiau svarbūs ir mados namų meistrai, savo rankomis kuriantys aukštąją madą. Piccioli komanda su kaupu įgyvendino šią dizainerio viziją, padėjusi sukurti vientisą, spalvingą, modernią ir itin elegantišką kolekciją.
 
1. „Christian Dior“ 
 
Dizainerė: Maria Grazia Chiuri.
 

Maria Grazia Chiuri inspiruota siurrealistinės Leonor Fini kūrybos, pristatė vieną įspūdingiausių aukštosios mados kolekcijų. Kruopščiai apgalvotos, siurrealistinę tematiką atspindinčios dekoracijos, sudėtingos drabužių konstrukcijos, išskirtinai achromatinė spalvų paletė ir Stephen Jones kurtos akių kaukės, pavergė į šou atvykusius svečius.