MODERNI KULTŪRA / Kelionės
„MODE” kelionės. Trys svarbiausi aspektai besiruošiantiems keliauti į Balį
Kamilė Zaleckaitė / 2018 April 12
Nuotraukoje: Balio sala.
Egzotika alsuojanti Balio sala keliautojus užburia tamsaus vulkaninio ir balto smėlio paplūdimiais, laukine gamta ir hinduistine kultūra. Siekiant pažinti Balio salos dvasią, kupiną įvairių apeigų, kultūros ir menų oazių, įspūdingus gamtos turtus bei pajusti kitokį gyvenimo ritmą ir pasisemti dvasinės ramybės, apžvelgiame svarbiausius aspektus besiruošiantiems keliauti į Balį.
 
Vieta apsistoti
 
 

Nuotraukoje: viešbuštis „Como Shambala“.
 
Trokštantiems patirti kuo daugiau nuotykių, gyventi apsuptiems džiunglių ir laukinės gamtos, siūloma apsigyventi privačiuose „bungalow“ tipo namukuose, kuriuose nors ir nėra visų patogumų, galima patirti neišdildomų įspūdžių. Visgi, jei poilsis asocijuojasi su prabanga ir komfortu, Balyje galite rinktis  vakarietiško tipo viešbučius – keliautojų ypač pamėgti „Como Shambala“ ir „Stone House Bali“, kuriuose praleistas laikas viršys visus lūkesčius: atviros ir erdvios terasos,  privatūs baseinai, pusryčiai parengti pagal sveikatingumo programą, atsiveriančios panoramos į vandenyną ar džiungles užtikrins nepamirštamą laiką šioje saloje. Viena iš patraukliausių vietų apsistoti  Balio saloje yra Ubud miestas, dar vadinamas Balio širdimi dėl didelės gausos kultūrinių vietų, gražių gamtos kampelių, plataus viešbučių ir restoranų pasirinkimo.  
 
Balio virtuvė
 
Nuotraukoje: restoranas „Swept Away“.
 
Balio maisto kultūra įtraukia savo paprastumu, šviežumu ir aromatingumu. Platus  paplūdimio kavinių bei prabangių restoranų ar romantiškų vietų pasirinkimas leis išbandyti net ir pačias netikėčiausias vietas. O mėgstantiems jūros gėrybes, Balis yra puiki vieta ragauti tik ką iš vandenyno surinktomis krevetėmis, moliuskais, vėžiais, krabais bei įvairių rūšių žuvimis, kurių ruošimo procesą galima stebėti iš arti. Tačiau ne tik maistas gali sukurti nepakartojamos vakarienės prisiminimą. Balyje yra daug ypatingų vietų, kuriose įsikūrę restoranai ir kavinės lankytojus maloniai nuteikia krioklių, džiunglių ar vandenyno panorama. Ubud mieste esantis restoranas „Swept Away“, yra puiki vieta tiems, kurie svajoja apie romantišką vakarienę krioklių pašonėje, besimėgaujant azietiška, indonezietiška vietuve žvakių šviesoje. Saloje yra gausu kavinių, restoranų ir vietinių užkandinių, kuriose be didelių pastangų galima išsirinkti tai, ko norite – platus maisto pasirinkimas, skirtingų kainų ir virtuvių gausybė. 

Nuotraukoje: viešbuštis „Como Shambala“.
 
Ką pamatyti?
 
Balis garsėja ypatingomis vietomis, kuriose atrasite naują pasaulį, o patirti įspūdžiai pažadins naują energiją ir vidinę palaimą. Išsiilgusiems romantikos ir naujų iššūkių, verta įkopti bent į vieną veikiantį ugnikalnį, nuo kurio atsiverianti panorama leis pajusti tikrą salos dvasią. Vietiniai pasakoja, jog veikiantis Agungo ugnikalnis yra ypatingas – pasak baliečių, užkopus į jį, žmogų aplanko įkvėpimas ir gilesnis savęs pažinimas. Siekiantiems patirti ne tik įspūdžių, bet ir dvasinės ramybės, svarbu pamatyti ikonišką salos Tanah Lot šventyklą. Šią salą taip pat yra pamilę ir banglenčių sporto entuziastai, o Balangan paplūdimys neoficialiai dar vadinamas benglentininkų rojaus kampeliu. Tačiau tai tik kelios vietos, kurių neužtenka, jog patirtumėte tikrąją Balio dvasią.  Besidriekiančios ryžių terasos, kalnai, laukinė gamta ir džiunglės, kriokliai bei slapti paplūdimiai traukia keliautojus iš viso pasaulio.
 
 

Nuotraukoje: Balio salos gamta.
 
Šis ypatingas žemės kampelis užburia savo kultūra, besišypsančiais vietiniais gyventojais, laukine gamta, ypatingomis vietomis bei egzotiniu maistu. Baliečiai iki šių dienų yra išlaikę savo senąsias tradicijas, todėl visa hinduistinė kultūra, įvairios apeigos ir ceremonijos užburia kiekvieną atvykusį, pripildydamos žmogų nauja energija, kūrybiškumu, harmonija ir pilnatve.