GROŽIS / Grožio užrašai
Šiuolaikinės moters išsigelbėjimas – sausas šampūnas: patarimai, kaip naudoti tinkamai
Kamilė Zaleckaitė / 2018 May 17
Įtemptas grafikas, sustyguota kiekviena minutė ar tiesiog neišgirstas žadintuvas gali sukelti tikrą rytinį chaosą. Todėl inovatyvi sauso šampūno priemonė leidžia moterims pasirūpinti savo plaukais vos per kelias minutes. Vienos jį naudoja tam, jog nealintų plaukų kasdieniniais plovimais, kitos – kaip prevencinę priemonę ar plaukų standumui palaikyti. Todėl specialistai ir plaukų modeliavimo meistrai sutaria dėl kelių taisyklių, kaip tinkamai naudoti šią priemonę, jog rezultatas būtų kuo įmanoma geresnis.

Grožio industrijoje atsiradus sausam šampūnui, susidomėjimas buvo išties didelis. Moterys įvertino šios priemonės efektyvumą ir sutaupytą laiką. Plaukų priežiūros specialistai teigia, jog kiekvienos dienos galvos plovimas alina plaukus, dėl to sausėja ir skilinėja galiukai, prarandamas žvilgesys. Todėl ši priemonė yra puiki alternatyva, norinčioms puoselėti ir nuolat turėti prižiūrėtus plaukus. 
 
Specialistų teigimu, tai yra puiki priemonė ir trumpiems plaukams, kuriems sausas šampūnas suteikia apimtį, pakelia nuo šaknų ir stabdo greitą riebalavimąsi. Ir nors įprasta šią priemonę naudoti ant sausų plaukų, šią priemonę reikėtų naudoti ir kaip prevencinę, užkertant kelią greitam plaukų susiriebalavimui. Tačiau labai svarbu tai daryti ant išdžiovintų plaukų, nes kitu atveju, sauso šampūno dalelės virs matomomis ir nesuteiks siekto rezultato.
 

„Sausas šampūnas suteikia apimtį, pakelia nuo šaknų ir stabdo greitą riebalavimąsi.“
 
Sausų šampūnų pasirinkimas yra iš ties didelis ir kiekviena moteris po kelių bandymų randa sau tinkamiausią variantą, tačiau tamsiaplaukės turėtų atkreipti dėmesį į tai, jog sauso šampūno spalva turėtų būti permatoma, antraip, jo dalelės padengs plaukus pilkšva dulksna. Šviesių plaukų savininkės gali rinktis sausą šampūną su šviesiu tonu, kuris, pasak specialistų, ne tik suteiks pirminę funkciją, bet ir dalinai paslėps ataugusias plaukų šaknis suteikdamas švelnų kreminį atspalvį. 
 
Tačiau net ir tinkamai pasirinkta spalva dar neužtikrins geriausio rezultato. Šampūną reikia purkšti 15-20 centimetrų atstumu ir neapsistoti ties viena vieta, o plaukus paskirstyti sluoksniais.  Užsipurškus sauso šampūno, galvos paviršius tampa kiek matinis, todėl jį reikia įmasažuoti į galvos odą taip, tarsi būnant vonioje. Tačiau jei nėra daug laiko, o jums liko vos kelios minutės pasiruošti, reikia susikoncentruoti į problemiškiausias vietas – T zoną. Ji brėžiama nuo priekinio sklastymo link pakaušio ir išsišakoja į horizontalią T raidės dalį. Tik labai svarbu prisiminti ir nedaryti vienos klaidos: po sauso šampūno nesiriškite plaukų į uodegą, nes suimti plaukai atrodys nešvarūs ir bus stipriai prigludę. 
 
Visgi, nors ši priemonė yra išsigelbėjimas daugeliui moterų, per dažnas jos vartojimas gali duoti ir neigiamų rezultatų – naudojant šią priemonę daugiau nei 3 kartus per savaitę, po kurio laiko gali užsikimšti galvos odos poros. Tad optimaliausia šią priemonę naudoti kartą per savaitę, kai poreikis yra iš ties būtinas.