GROŽIS / Grožio užrašai
Infraraudonųjų spindulių saunos padės pasijusti geriau?
Kamilė Zaleckaitė / 2018 April 23
Šiuo metu dažnai yra diskutuojama apie kūno detoksikaciją, kuri padeda iš organizmo pašalinti susikaupusius šlakus ir kitas kenksmingas medžiagas. Gerą savijautą galima užtikrinti intensyviai sportuojant, sveikai maitinantis, geriant organizmą veiklą atstatančius žaliuosius kokteilius ar naudojant įvarius maisto papildus. Tačiau 7 dešimtmetyje išpopuliarėjusi infraraudonųjų spindulių sauna vis labiau tampa mėgstama tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje, o dėl jos veiksmingumo sutaria ir įvairių sričių gydytojai. 
 
Infraraudonieji spinduliai pasireiškia kaip šiluma – tai natūraliausia ir saugiausia šildymo forma, būtina žmogui bei visiems gyviems sutvėrimams, o didžiausias jos šaltinis yra saulė. Infraraudonųjų spindulių energija yra ne tik saugi, bet ir labai naudinga žmogaus kūnui, tačiau ji absoliučiai skiriasi nuo ultravioletinių spindulių, kurių per didelis kiekis žmogaus organizmui gali būti kenksmingas. 
 
Yra trys infraraudonųjų spindulių bangų ilgiai: ilgieji, vidutiniai ir trumpieji. Ilgosios bangos turi patį ilgiausią dažnį ir gali giliausiai prasiskverbti į žmogaus organizmą, jį sušildyti ir taip per odą išskirti šlakus bei toksinus. Vidutinių bangų poveikis atstoja neintensyvią kardio treniruotę, o trumposios – paveikia išorinį odos sluoksnį, todėl skatina žaizdų gijimą, atjauniną odą ir stabdo jos senėjimą. 
 
„Vidutinių bangų poveikis atstoja neintensyvią kardio treniruotę, o trumposios – paveikia išorinį odos sluoksnį, todėl skatina žaizdų gijimą, atjauniną odą ir stabdo jos senėjimą.“
 
Šiomis dienomis infraraudonųjų spindulių saunos yra itin populiarus detoksikacijos būdas, todėl ir pasaulio garsenybės propaguoja šį toksinų šalinimo būdą. Lady Gaga, Gwyneth Paltrow, Jennifer Aniston ir kitos pramogų pasaulio žvaigždės, išbandžiusios šią terapiją pastebi, jog infraraudonieji spinduliai padeda pašalinti toksinus, lengvina raumenų skausmą, gerina kraujotaka, miego kokybę ir padeda atsipalaiduoti. Teigiama, jog infraraudonųjų pirčių poveikis yra 7 kartus stipresnis nei tradicinių pirčių.
 
Kaitriose pirtyse šiluma yra perduodama konvekciniu būdu, o infraraudonųjų spindulių saunose šiluma žmogaus kūną pasiekia bangomis. Tradicinėse pirtyse pirmiausiai yra šildomas oras, o tik tada žmogaus kūnas, o infraraudonųjų spindulių kabinose iškarto spinduliai pasiekia žmogaus kūną. Dėl šios priežasties kaitinimasis tokioje saunoje yra kur kas malonesnis, nes temperatūra siekia apie 40-50 laipsnių šilumos, o 30 minučių seanso yra visiškai pakankama, kad organizmas gautų reikiamą poveikį. Infraraudonosios bangos į kūną prasiskverbia apie 4 centimetrus, ir tokiu principu šildo ne tik raumenis, sąnarius, greitina kraujo ir skysčių apytaką, bet ir atveria poras, per kurias yra šalinami toksinai. Todėl tokiose saunose organizmas pašalina kelis kartus daugiau toksinų, riebalų ir šlakų nei minėtose pirtyse. 
 
„Infraraudonosios bangos į kūną prasiskverbia apie 4 centimetrus, ir tokiu principu šildo ne tik raumenis, sąnarius, bet greitina kraujo ir skysčių apytaką.“
 
Tam, kad organizmui būtų suteikta visapusiška nauda, labai svarbu pasirūpinti skysčių ir mineralinių medžiagų balansu: tiek šilumos vonių seanso metu, tiek po jo, reikėtų gerti mineralinį vandenį arba arbatą. Taip pat verta pasimėgauti šiltu dušu prieš infraraudonųjų spindulių sauną, kuris skatins intensyvesnį šlakų išskyrimą. Dėl patvirtinto saugumo ir naudos organizmui, infraraudonųjų spindulių pirtys yra rekomenduojamos ir besilaukiančioms moterims. Teigiama, jog nėščiosioms sumažėja problemų su išsiplėtusiomis venomis, pagerėja skysčių apykaita, mažiau kamuoja nuovargis ir virškinimo problemos.
 
Be abejo, labai svarbu yra bendras sveiko gyvenimo būdo balansas: suderinta ir sveika mityba, aktyvus laisvalaikis ir kokybiškas poilsis, tačiau po įtemptos savaitės toks laiko praleidimo būdas ne tik padės atsipalaiduoti, bet ir suteiks organizmui neįkainojamos naudos. O pavasarį, kai organizmas yra kiek nusilpęs dėl vitaminų, gryno oro trūkumo bei fizinės veiklos sumažėjimo, tokios terapijos padės pašalinti iš organizmo kenksmingas medžiagas bei suteiks kūnui daugiau energijos. O dėl sustangrėjusios odos ir pagreitėjusios medžiagų apykaitos, sutinka bene kiekviena tai išbandžiusi moteris.